Skup roszczeń do nieruchomości – na czym polega?

Po II wojnie światowej wszedł tzw. dekret warszawski, który miał na celu odbudować zniszczoną wojną stolicę. W tym celu miasto przejęło masę nieruchomości (kamienice, domy) zakładając, że mienie zostanie zwrócone lub wypłacone zostanie odszkodowanie. W praktyce jednak nie dochodziło do takich rekompensat. Wywłaszczenie tego mienia sprawia, że osoby uprawnione do tych nieruchomości, a także spadkobiercy, mogą mieć roszczenia.

Skup roszczeń do nieruchomości

Roszczenia do nieruchomości pojawiają się w momencie, w którym osoba uprawniona do gospodarowania danym obiektem czy działką domaga się od miasta odszkodowania lub oddania nieruchomości. Niestety, władze dość powolnie odpowiadają zainteresowanym, nadal pobierając korzyści majątkowe np. związane z czynszem opłacanym przez najemców lokalu. Samodzielne domaganie się swoich praw jest w tym przypadku dość skomplikowane i czasochłonne. Dlatego wiele osób decyduje się między innymi na pomoc prawnika, który wesprze ich rzetelną wiedzą prawniczą. Nadal jednak trzeba się liczyć z długim czasem przebiegu sprawy. Znacznie lepszym i szybszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skupu roszczeń do nieruchomości, do czego serdecznie zapraszamy!

Skup roszczeń do nieruchomości – Pulo.pl

Zajmujemy się skupowaniem roszczeń do nieruchomości. Jak to wygląda w praktyce? Klient informuje nas o rodzaju nieruchomości, jaka została wywłaszczona. Następnie dokonujemy jej oceny, a także analizujemy faktyczne prawo danej osoby do wspomnianych roszczeń. Dzięki temu możemy zaproponować dobrą cenę i przygotować umowę. Dzięki sprzedaży swoich roszczeń, klient może od razu cieszyć się gotówką, natomiast to my jako firma zajmująca się handlem nieruchomościami będziemy w swoim czasie dochodzić roszczeń. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą szybko otrzymać pieniądze i zakończyć spór z miastem o daną nieruchomość.

Realizacja roszczeń do części nieruchomości

Realizacja roszczeń do części nieruchomości natomiast jest sytuacją, w której dana osoba chce otrzymać prawo lub pieniądze w odniesieniu do nieruchomości, która w części do niej nie należy. W praktyce dana osoba może sprzedać na przykład udział w domu, który został podzielony i jest użytkowany przez dwie rodziny – tzw. bliźniak. W każdym przypadku znacznie prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego agenta nieruchomości, ponieważ specjalista doskonale zna prawo dotyczące obrotu nieruchomościami, ponadto potrafi szybko wycenić część nieruchomości czy cały obiekt. Dowiedz się jak wygląda wycena nieruchomości Pulo.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agenta nieruchomości?

Skup roszczeń do nieruchomości jest rozwiązaniem komfortowym głównie pod względem czasu. Ponadto pośrednik nieruchomości może pomóc pod kątem zgromadzenia potrzebnej dokumentacji. Współpracujemy także z notariuszami i kancelariami prawnymi, dlatego wszelkie działania odbywają się z poszanowaniem aktualnie obowiązującym przepisów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zobacz także inne wpisy

Udostępnić artykuł

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu