Kiedy można sprzedać spadek?

Niekiedy zdarza się, że odziedziczony po zmarłym majątek w formie gruntu bądź nieruchomości nie daje bliskim żadnych korzyści, a czasami wręcz stanowi kłopot. W takich przypadkach spadkobiercy zastanawiają się, w jaki sposób mogą pozbyć się problemów rodzących przez darowaną im ziemię lub obiekt budowlany. Sporo osób upatruje swojej szansy w zbyciu otrzymanego przedmiotu spadku. Jednak tego typu działanie wiąże się z kilkoma regulacjami prawnymi. Zatem kiedy można sprzedać nieruchomość nabytą w spadku?

Kiedy można sprzedać spadek – ziemię bądź nieruchomość?

Sprzedaż spadku po zmarłym jest jak najbardziej możliwa, jednak ten krok wiąże się z koniecznością spełnienia kilku warunków. Wśród nich należy wymienić uzyskanie zgody wszystkich osób dziedziczących daną nieruchomość bądź grunt. Kiedy spadkobierca jest jeden, nie stanowi to problemu, ponieważ decyzję o zbycie podejmuje samodzielnie. Jednak, gdy nieruchomość dziedziczy więcej osób i nie zgadzają się one co do jakiejkolwiek kwestii zaplanowanej transakcji, zachodzi konieczność dokonania podziału. Wtedy postępowanie sądowe pozwoli wykazać wielkość części każdego spadkobiercy.

Po jakim czasie można sprzedać spadek w formie gruntu lub obiektu budowlanego?

Aby móc zbyć otrzymane w spadku grunt lub nieruchomość, należy bezwzględnie udać się do notariusza. Trzeba to zrobić w celu potwierdzenia, że konkretna osoba weszła w posiadanie majątku na drodze dziedziczenia. Ponadto do sprzedaży obiektu budowlanego bądź ziemi potrzebny jest akt notarialny. To właśnie ten dokument poświadcza, iż zmarły za życia był rzeczywistym właścicielem nieruchomości. Co istotne, na wizytę u notariusza powinny udać się wszystkie osoby wymienione w testamencie jako spadkobiercy danego budynku, mieszkania czy gruntu.

Kiedy można sprzedać nabyty spadek będący ziemią lub nieruchomością?

Kiedy można zbyć spadek, gdy osoba dziedzicząca otrzymała nieruchomość bądź ziemię? Bardzo istotny jest fakt, iż prawo dotyczące otrzymywania po zmarłych spadku nie reguluje swoimi zapisami konkretnych ram czasowych. Oznacza to, że właściwie w każdej chwili spadkobierca ma możliwość sprzedaży otrzymanych obiektów oraz gruntów. Jedyny obowiązek w obliczu chęci zbycia odziedziczonego majątku stanowi spełnienie wszystkich powyższych warunków. Wtedy sprzedaż otrzymanych w spadku nieruchomości bądź gruntów nie powinna stanowić problemu.

Jeśli szukasz kupca chętnego nabyć budynek, mieszkanie bądź grunt otrzymany w ramach spadku, zgłoś się do nas! Przedsiębiorstwo Pulo stanowi skup różnorodnych nieruchomości, również tych odziedziczonych w formie majątku po zmarłym. Nasza rodzinna firma wykazuje zainteresowanie obiektami budowlanymi oraz gruntami o wielu cechach. Co więcej, zapewniamy pełną dyskrecję, profesjonalizm, a także sprawne sfinalizowanie transakcji.

Aby skorzystać z naszej oferty, wystarczy się z nami skontaktować za pośrednictwem formularza kontaktowego. Po przesłaniu wiadomości konsultant odpowie na zgłoszenie w ciągu kilku godzin, aby umówić się na spotkanie.

Zobacz także inne wpisy

Udostępnić artykuł

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu