Jak sprzedać mieszkanie z kredytem?

Zobowiązania finansowe mogą przynosić wiele niejasności, szczególnie osobom, dla których finanse nie leżą w kręgu zainteresowań. Jest to całkowicie zrozumiałe – w ferworze codziennych obowiązków z pewnością może zabraknąć czasu na zgłębianie kwestii związanych z finansami, w tym również tych kredytowych. Warto jednak zainteresować się tym tematem, szczególnie jeśli posiadasz zobowiązanie w postaci kredytu hipotecznego. Jest to wyjątkowo ważne w przypadku planowanej sprzedaży – w wyniku niewiedzy wiele osób zastanawia się, czy można sprzedać mieszkanie z kredytem. Poniżej wyjaśniamy wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Sprzedaż mieszkania a kredyt hipoteczny. Sytuacja bez wyjścia?

Kredyt hipoteczny wcale nie jest mało popularną formą zobowiązania finansowego. Wielu kredytobiorcom może wydawać się, że są szczególnie odosobnieni w swoich decyzjach związanych z finansami. Nic bardziej mylnego – obecnie bardzo duży odsetek wszystkich zaciągniętych kredytów stanowią właśnie kredyty hipoteczne. Dzieje się tak z różnych powodów. Tego rodzaju zobowiązania są szczególnie popularne wśród ludzi młodych, którzy poszukują miejsca do zamieszkania. W takiej sytuacji mało którą osobę stać na zakup wymarzonej przestrzeni za gotówkę. Zaciągnięcie kredytu hipotecznego jest więc w takiej sytuacji o wiele bardziej praktyczną alternatywą. Świeżo upieczeni kredytobiorcy rzadko zastanawiają się nad koniecznością sprzedaży takiej nieruchomości obciążonej hipoteką. Istnieją jednak sytuacje, w których takie rozwiązanie okazuje się być jak najbardziej wskazane.

Jak sprzedać mieszkanie z hipoteką i kiedy się na to zdecydować?

Zaciągając kredyt hipoteczny, rzadko który kredytobiorca bierze pod uwagę możliwość późniejszej sprzedaży takiej nieruchomości. Zazwyczaj plany dotyczące takiego mieszkania lub domu rozciągają się na wiele lat, lub nawet całe życie. Jednak rzeczywistość często okazuje się inna, a plany szybko mogą się zmienić. Często kredytobiorcy zaczynają zastanawiać się nad tym, jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym wtedy, gdy zaczynają planować wyprowadzkę. Konieczność zmiany miejsca zamieszkania, nierzadko spowodowana np. znalezieniem intratnej propozycji pracy, zmusza do poszukiwania sposobów na pozbycie się obciążonej działalności. Czy opłaca się sprzedać mieszkanie z kredytem? To kwestia, która może szczególnie nurtować wszystkie osoby zainteresowane tym tematem.

Sprzedaż mieszkania a opłacalność

W przypadku chęci przeprowadzki lub po prostu zmiany miejsca zamieszkania, jeśli chodzi o konkretny budynek czy mieszkanie, możesz zacząć zastanawiać się, czy planowana przez Ciebie transakcja jest w ogóle opłacalna. Zaciągnięcie zobowiązania finansowego bezpośrednio wiąże się z ciągłą obawą o umiejętne operowanie środkami. Nic więc dziwnego, że tak skomplikowana transakcja może rodzić wiele wątpliwości. Osiągnięcie opłacalności w przypadku sprzedaży mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym jest możliwe, jednak tylko przy dokładnym zaplanowaniu całej transakcji.

Jak sprzedać mieszkanie z hipoteką? Wolny rynek a skup nieruchomości

Po podjęciu decyzji o sprzedaży mieszkania obciążonego hipoteką, naturalnym działaniem dla wielu kredytobiorców wydaje się być skorzystanie z potencjalnych możliwości, jakie daje wolny rynek. Jest to najprostsze wyjście w przypadku standardowych nieruchomości, nieobciążonych żadnym rodzajem zobowiązania. Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku szczególnych sytuacji związanych z obciążeniem hipotecznym. Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem w ten sposób? Jest to możliwe, jednak wiąże się z koniecznością załatwiania wielu formalności samodzielnie. Przede wszystkim konieczne jest żmudne poszukiwanie odpowiedniego kupca, który zdecyduje się na kupno obciążonego mieszkania. Wiąże się to z szeregiem możliwych komplikacji – potencjalny nowy właściciel może mieć wiele wątpliwości co do Twojej sytuacji finansowej, a zarazem prezentowanej wiarygodności.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej usługi skupu nieruchomości z kredytem, w ramach której pomożemy Ci załatwić wszelkie niezbędne formalności bez dodatkowych komplikacji.

Zobacz także inne wpisy

Udostępnić artykuł

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu