Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż?

W życiu niemal każdego człowieka przychodzi czas, gdy zaczyna się marzyć o swoim własnym mieszkaniu. Na rynku nie brak ofert, jednak analizowanie setek ogłoszeń, które nie spełniają nawet po części naszych oczekiwań, sprawia, że entuzjazm maleje, a my mamy coraz mniej ochoty na dalsze poszukiwania. Często zdarza się także, że nie do końca znamy miejsca, gdzie szukać mieszkania na sprzedaż, by było ono utrzymane w pożądanym przez nas standardzie. Podpowiadamy, gdzie zacząć poszukiwania.

Gdzie szukać nieruchomości na sprzedaż?

Okazuje się, że istnieje wiele miejsc, gdzie można znaleźć mieszkania na sprzedaż. Pierwszym i najpopularniejszym są różnego rodzaju serwisy ogłoszeniowe. Tam znajduje się największa baza nieruchomości, które czekają na nowego właściciela. Tego typu portale cechują się ogromną różnorodnością ogłoszeń, sporą dostępnością lokalizacji oraz dużą rozpiętością cen. Jednak równocześnie serwisy ogłoszeniowe stanowią także jedną z najmniej bezpiecznych opcji. Mieszkanie kupowane za ich pośrednictwem może mieć ukryte wady, które ujawnią się dopiero przy dłuższym użytkowaniu, jak i różnego rodzaju usterki. Bywa, że w lokalach prezentowanych na portalach ogłoszeniowych brakuje wyposażenia, a okolica, w której się znajdują, tylko z pozoru jest atrakcyjna.

Innym rozwiązaniem jest kupno mieszkania oferowanego przez agencję nieruchomości. Oferty mogąTo jeden z najwygodniejszych sposobów, ponieważ nie wychodząc z domu, otrzymasz od pośrednika całą listę nieruchomości, które już na pierwszy rzut oka będą pasowały do Twoich wymagań. Wtedy wystarczy je tylko przejrzeć i dać znać agentowi o zatwierdzonych ofertach, a on umówi Cię na spotkanie z właścicielem. Ponadto pośrednik jest najbezpieczniejszą opcją, ponieważ towarzyszy potencjalnemu klientowi podczas oglądania mieszkania. Z racji wykonywanego zawodu doskonale wie, na co zwrócić szczególną uwagę oraz gdzie szukać ewentualnych mankamentów. Dzięki temu jesteś pewny, że kupujesz mieszkanie w takim stanie, jaki został zadeklarowany przez właściciela. Jedyny minus tego rozwiązania stanowią koszty pośrednictwa, które potrafią być spore. Prowizja może wynieść od 2% do nawet 6% wartości kupionego mieszkania. Nie warto jednak wybierać agencji proponującej tanie usługi, ponieważ nie ma pewności, że za taką kwotę agent rzeczywiście zaprezentuje nam wszystkie dostępne nieruchomości.

A skąd pochodzą mieszkania w biurach pośrednictwa? Albo bezpośrednio od właścicieli, albo od firmy zajmującej się skupem nieruchomości. Proces sprzedaży nieruchomości do skupu jest zupełnie bezpieczny, a dokumenty najczęściej staranniej przygotowane. Nieruchomości najczęściej dostępne są od ręki.

Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż?

Innym rozwiązaniem jest poszukiwanie idealnego mieszkania u dewelopera. To świetna opcja dla osób, które mają określone wymagania co do układu pomieszczeń, piętra, na którym ma się znajdować lokal, czy umiejscowienia okien. Zaletę tak nabytej przestrzeni stanowi brak śladów poprzednich właścicieli, ponieważ to Ty jesteś pierwszym. Ponadto sam zdecydujesz, w jaki sposób urządzisz mieszkanie i zagospodarujesz pomieszczenia, jakie wybierzesz kolory ścian oraz styl mebli. Kolejnym atutem jest nowoczesność. Deweloperzy budują zgodnie z innowacyjnymi technologiami, dlatego możesz być pewien obecności wszelkich udogodnień, których nie znajdziesz w starszym budownictwie. Ponadto tego typu mieszkania znajdują się zazwyczaj w bardzo spokojnej okolicy z wygodnym dojazdem.

Kolejnym sposobem poszukiwań jest przeglądanie ogłoszeń na lokalnych portalach informacyjnych oraz w prasie. Czasami zdarza się, że tego typu strony posiadają kolumnę zawierającą różnego rodzaju informacje, w tym o sprzedaży nieruchomości. Jest to coraz rzadziej wykorzystywany sposób, ale nadal skuteczny w przypadku, gdy szukasz mieszkania w okolicy, w której do tej pory mieszkałeś, i znasz sąsiadów. Dzięki temu w prosty oraz szybki sposób dowiesz się, kto z mieszkańców postanowił sprzedać nieruchomość oraz, być może, kupisz ją nieco taniej „po znajomości”.

Poszukiwanie nieruchomości na sprzedaż

Przed podjęciem decyzji warto zdać sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie ze sobą korzystanie z wymienionych wyżej sposobów poszukiwania ofert. Bez względu na sposób zakupu warto mieć na uwadze przede wszystkim ostrożność, dokładne sprawdzenie mieszkania oraz wszystkich dokumentów, które dotyczą nieruchomości, jak i firmy, jeśli postanowisz z jakąś współpracować podczas poszukiwań.

 

Zakup mieszkania lub domu na firmę – dowiedz się jak to zrobić!

Zobacz także inne wpisy

Udostępnić artykuł

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu