Czy warto odświeżyć mieszkanie przed sprzedażą?

Jednym z głównych czynników mających wpływ na cenę mieszkania, które planujemy sprzedać, jest jego stan techniczny. Zdecydowanie tańsze na rynku nieruchomości są mieszkania wymagające gruntownego remontu. Jest to kwestia oczywista – nowy najemna będzie musiał zainwestować swoje pieniądze, aby doprowadzić mieszkanie do odpowiedniego stanu pozwalającego się do niego wprowadzić.

 

Nawet drobny remont jest w stanie wyróżnić Twoją ofertę i sprawić, że sprzedasz lokal szybko i w korzystnej dla Ciebie cenie. Jednak czy każde mieszkanie należy odnawiać?

 

Czy opłaca się remontować mieszkanie przed sprzedażą?

Grzyb na ścianie, nierówna podłoga nadająca się jedynie do zerwania i nie do końca działająca instalacja elektryczna – takie mieszkanie wymaga porządnego odświeżenia. W tym przypadku remont jest najchętniej wybieraną opcją. Może on podnieść wartość Twojej nieruchomości nawet o kilkanaście procent. Aby poniesione koszty nie przerosły potencjalnych zysków, należy wykonać go, korzystając z materiałów, których cena jest adekwatna do jakości, którą oferują. 

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że nawet mieszkania w dobrym stanie posiadające jednak takie ślady użytkowania jak zabrudzone ściany czy uszkodzenia w postaci np. obluzowanego gniazdka, także mogą mieć obniżoną wartość. Już na pierwszy rzut oka nie są one zachęcające i wręcz odstraszają potencjalnych kupców. Są to nieruchomości, w których delikatna zmiana może przynieść naprawdę wiele korzyści. Wystarczy, że wprowadzisz niewielkie poprawki, a mieszkanie od razu będzie robić lepsze wrażenie. Dobrym rozwiązaniem jest także tzw. home-staging polegający na dobraniu odpowiednich dodatków, które sprawią, że całe wnętrze będzie prezentować się atrakcyjniej.

 

Czy warto remontować mieszkanie przed sprzedażą?

Przed pokazywaniem mieszkania potencjalnym kupcom pamiętaj o jego dokładnym wyczyszczeniu. Samo posprzątanie lokalu sprawi, że będzie ono atrakcyjniejsze dla oka. Zasadą, którą powinieneś kierować się zarówno podczas sprzątania, jak i dokonywania remontu mieszkania, jest skupienie się na elementach, które będą najbardziej widoczne dla osoby oglądającej mieszkanie. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jaskrawe kolory ścian, które były modne jeszcze kilkanaście lat temu, teraz nie robią już dobrego wrażenia. W trakcie ostatnich lat pojawiło się wiele nowych trendów dotyczących aranżacji wnętrz. W takim wypadku warto rozważyć wprowadzenie zmian, które sprawią, że mieszkanie nie będzie aż tak różniło się od aktualnie modnych i wybieranych przez większość wnętrz. Nie kieruj się swoim gustem – wybierz takie rozwiązania, które będą najbardziej neutralne – spodobają się one zdecydowanej większości potencjalnych kupców. Wyposaż mieszkanie w dobre żarówki i pozbądź się ciężkich zasłon – światło potrafi naprawdę wiele zmienić w wyglądzie mieszania.

 

Czy remontować mieszkanie przed sprzedażą?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – to zależy. W większości nieruchomości niewielkie zmiany wystarczą, aby lokal wzbudzał zainteresowanie i szybko się sprzedał. Remont polecamy naprawdę zniszczonym mieszkaniom niezdatnym do komfortowego zamieszkiwania. Dobrze dobrane rozwiązania podniosą jego wartość, dzięki czemu sprzedaż przyniesie Ci wyższy zysk. Możesz również skorzystać z oferty Pulo i sprzedać nieruchomość do remontu.

 

Zobacz także inne wpisy

Udostępnić artykuł

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu