Jak szybko sprzedać dom?

Wiele osób myśli, że szybka sprzedaż domu jest niemal niemożliwa. Wiąże się to w końcu z dużą ilością formalności oraz pokazywaniem czterech ścian potencjalnym kupującym. Dlatego ważne, aby przygotowane ogłoszenie mogło zainteresować osoby, które chcą kupić dom. Dobrze przygotowana oferta mieszkania powinna wyróżniać się na tle setek innych. W takim wypadku nawet wyższa cena czy niezbyt dogodna lokalizacja nie przeszkadza w sprzedaży domu. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie: jak sprzedać dom szybko i sprawnie.

Dom — Jak szybko sprzedać?

Najważniejsza zasada dotycząca sprzedaży to poznanie potrzeb kupujących. Jest to podstawowa zasada marketingu, dzięki której można sprzedać nawet najmniej pożądane mieszkanie. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że samo podanie technicznych szczegółów jest wystarczające. Jednak w ogłoszeniu należy podać również korzyści, jakie zyska kupujący mieszkanie. Może to być np. lokalizacja, bliskie sąsiedztwo centrum handlowego czy dobrze rozwinięta komunikacja miejska.

Jeżeli ogłoszenie zachęciło kupującego, następnym krokiem będzie pokazanie domu. Jest to bardzo ważny krok, bowiem to właśnie na tym etapie kupujący najczęściej podejmują decyzje o kupnie mieszkania. Warto więc odpowiednio przygotować swoje cztery ściany. Przed wizytą kupujących należy odpowiednio posprzątać dom oraz pozbyć się wszelkich sprzętów czy przedmiotów, które mogłyby sprawiać wrażenie bałaganu. Warto również, jeżeli jest to konieczne, dokonać drobnych napraw, co również podniesie wartość mieszkania.

Jak szybko sprzedać dom? — Dobre zdjęcia to podstawa

Obraz przemawia zwykle dużo mocniej niż tekst. Warto więc zadbać o przygotowanie atrakcyjnych zdjęć, które przedstawią największe walory sprzedawanego domu. Do tego celu nie jest wcale wymagany profesjonalny sprzęt fotograficzny, ważne jest, tylko aby zdjęcia przyciągnęły kupujących. Jeżeli ktoś nie ma pomysłu, jakie wykonać zdjęcia, warto poszukać inspiracji na profesjonalnych stronach z ogłoszeniami mieszkań.

Jak sprzedać dom szybko i sprawnie?

Kiedy ogłoszenie i zdjęcia są już przygotowane, trzeba pomyśleć, gdzie umieścić ogłoszenie. Nie należy ograniczać się do jednego serwisu. Wrzucając informację o sprzedaży mieszkania, zwiększa się szansa, że ktoś się nim zainteresuje. Dobrym sposobem jest również umieszczenie ogłoszenia na portalach społecznościowych, takich jak Facebook. Przy sprzedaży domu dobrze sprawdza się również marketing szeptany. Znajomi, którzy będą przekazywać dalej ogłoszenie sprzedaży, mogą być żywą reklamą.

Jak szybko sprzedać dom? — Cena to podstawa

Często popełnianym błędem jest znaczne zawyżenie ceny mieszkania. Praktyka ta jest stosowana w celu późniejszych negocjacji, co niestety sprawia, że mieszkanie nie sprzeda się zbyt szybko. Pozostawienie zbyt dużego marginesu na negocjacje może odstraszyć kupujących i sprawi, że cały proces potrwa znacznie dłużej. Przy zbytnim zawyżeniu ceny sprzedający jest zmuszony co jakiś czas obniżać ją do warunków rynkowych.

Sprzedaż nieruchomości można jednak przeprowadzić jeszcze szybciej i z mniejszym wysiłkiem. Wystarczy znaleźć skup domów, który zapewni wycenę nieruchomości oraz szybką finalizację transakcji.

Zobacz także inne wpisy

Udostępnić artykuł

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu