Skup roszczeń do nieruchomości – na czym polega?

Po II wojnie światowej wszedł tzw. dekret warszawski, który miał na celu odbudować zniszczoną wojną stolicę. W tym celu miasto przejęło masę nieruchomości (kamienice, domy) zakładając, że mienie zostanie zwrócone lub wypłacone zostanie odszkodowanie. W praktyce jednak nie dochodziło do takich rekompensat. Wywłaszczenie tego mienia sprawia, że osoby uprawnione do tych nieruchomości, a także spadkobiercy, mogą mieć roszczenia.

Skup roszczeń do nieruchomości

Roszczenia do nieruchomości pojawiają się w momencie, w którym osoba uprawniona do gospodarowania danym obiektem czy działką domaga się od miasta odszkodowania lub oddania nieruchomości. Niestety, władze dość powolnie odpowiadają zainteresowanym, nadal pobierając korzyści majątkowe np. związane z czynszem opłacanym przez najemców lokalu. Samodzielne domaganie się swoich praw jest w tym przypadku dość skomplikowane i czasochłonne. Dlatego wiele osób decyduje się między innymi na pomoc prawnika, który wesprze ich rzetelną wiedzą prawniczą. Nadal jednak trzeba się liczyć z długim czasem przebiegu sprawy. Znacznie lepszym i szybszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skupu roszczeń do nieruchomości, do czego serdecznie zapraszamy!

Skup roszczeń do nieruchomości – Pulo.pl

Zajmujemy się skupowaniem roszczeń do nieruchomości. Jak to wygląda w praktyce? Klient informuje nas o rodzaju nieruchomości, jaka została wywłaszczona. Następnie dokonujemy jej oceny, a także analizujemy faktyczne prawo danej osoby do wspomnianych roszczeń. Dzięki temu możemy zaproponować dobrą cenę i przygotować umowę. Dzięki sprzedaży swoich roszczeń, klient może od razu cieszyć się gotówką, natomiast to my jako firma zajmująca się handlem nieruchomościami będziemy w swoim czasie dochodzić roszczeń. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą szybko otrzymać pieniądze i zakończyć spór z miastem o daną nieruchomość.

Realizacja roszczeń do części nieruchomości

Realizacja roszczeń do części nieruchomości natomiast jest sytuacją, w której dana osoba chce otrzymać prawo lub pieniądze w odniesieniu do nieruchomości, która w części do niej nie należy. W praktyce dana osoba może sprzedać na przykład udział w domu, który został podzielony i jest użytkowany przez dwie rodziny – tzw. bliźniak. W każdym przypadku znacznie prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego agenta nieruchomości, ponieważ specjalista doskonale zna prawo dotyczące obrotu nieruchomościami, ponadto potrafi szybko wycenić część nieruchomości czy cały obiekt.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agenta nieruchomości?

Skup roszczeń do nieruchomości jest rozwiązaniem komfortowym głównie pod względem czasu. Ponadto pośrednik nieruchomości może pomóc pod kątem zgromadzenia potrzebnej dokumentacji. Współpracujemy także z notariuszami i kancelariami prawnymi, dlatego wszelkie działania odbywają się z poszanowaniem aktualnie obowiązującym przepisów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zobacz także inne wpisy

Udostępnić artykuł

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on google
Google+
Share on email
Email
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu