Inwestycja w nieruchomości

Zanim wybierzemy nieruchomość, która ma dla nas zarabiać, powinniśmy przeanalizować wiele czynników, m. in. wysokość potencjalnych zysków jak  i czas zwrotu z inwestycji.

Jedną z najpopularniejszych form inwestowania w nieruchomości jest wynajem długoterminowy. Wiele osób posiadających oszczędności decyduje się właśnie na taką formę ulokowania swojego kapitału.  Jedni wybierają mieszkania z rynku wtórnego ze sprawdzoną okolicą oraz znajomością popytu na wynajem, inny zaś wolą mieszkania z rynku pierwotnego. Jeżeli nie jesteśmy w posiadaniu gotówki a posiadamy zdolność kredytową i wymagany przez bank wkład własny możemy zaciągnąć kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem. Najczęściej spotykaną formą inwestowania w nieruchomości jest zakup mieszkania do remontu, ale niestety wiąże się ona dodatkowo jeszcze z poświęconym czasem oraz nakładem finansowym zanim stanie się inwestycją dochodową. Biorąc pod uwagę odpowiednią lokalizację oraz wybraną grupę docelową, szybciej znajdziemy nowego najemcę. Inwestowanie w wynajem długoterminowy jest bardzo atrakcyjną formą uzyskiwania dochodu, podobnie jak wynajem krótkoterminowy. Inwestorzy, którzy decydują się na wynajem krótkoterminowy, najczęściej umieszczają swoje oferty na odpowiednich stronach, które zajmują się najmem krótkoterminowym. Serwisy takie  każdego dnia wertowane są przez setki tysięcy użytkowników poszukujących kilkudniowego zakwaterowania, zamiast standardowego pokoju w hotelu lub pensjonacie wybierają one wyróżniające się, nowocześnie urządzone lokale w blokach, apartamentowcach czy kamienicach.

Zarówno w przypadku wynajmu długo jak i którkoterminowego ważną rolę będzie odgrywać  lokalizacja nieruchomości. Jeżeli lokalizacja będzie  błędnie dobrana może okazać się, że nasza nieruchomość w ogóle nie będzie dochodowa.

Udostępnić artykuł

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on google
Google+
Share on email
Email
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu